logo
fiona-logo

Derin Doku Masajı

cbk-health-care-8

$60 /seans

Ankara Derin Doku Masajı

Bilgisayar başında geçirilen uzun zaman, ağır yük taşıma, yanlış pozisyon ile oturma veya uyuma gibi sebeplerle vücutta kas ağrısı yaşayanların sayında artış görülüyor. Yaşanan kas ağrıları için çözüm olabilecek alternatif yöntemlerden biri de CBK Health Care  derin doku masajı oluyor. Temel anlamda bir masaj yöntemi olarak öne çıkmakta olan derin doku masajı, daha derin kas ve kasları çevrelemekte olan bağ dokusu üzerine ulaşabilmek amacıyla sıkı bir basınç uygulanma ve yavaş hareket etmeyi içeren bir yöntemdir. Derin doku masajı uygulamaları; bir uzman gözetiminde kronik ağrılar, sert boyun ve üst sırt ağrıları, bel ağrıları, bacak kası gerginliği ve ağrılı omuzlar için ilgili bölgelere uygulanarak başarı elde edilmektedir.

Derin Doku Masajı Fiyatları

Derin doku masajı uygulaması genel olarak kronik kas ağrısı, sakatlık rehabilitasyonu ve bunun gibi diğer spesifik alanlarda yoğun olarak yapılır. Bel ağrısı, kısıtlı hareket imkanı, tekrarlayan gerilme yaralanması, postüral problemler, kas gerginlikleri, osteoartrit ağrısı, siyatik, piriformis sendromu, fibromiyalji, üst sırt veya boyun ağrısı şikayetleri olanlara uzman gözetiminde bu uygulama tavsiye edilmektedir. Bilimsel olarak derin doku masajı faydası kanıtlanmıştır. Bunu Consumer Reports dergisinin 34.000 kişi üzerinde yaptığı araştırma gösterir. Araştırma sonucuna göre; osteoartrit ağrısının giderilmesinde fiziksel terapi, egzersiz, reçeteli ilaçlar, kayropraktik, akupunktur, diyet ve glukozamine göre daha etkili olmasından dolayı derin doku masajı tavsiyesi dikkat çekicidir. Bu tedavi yönetim fibromiyalji ağrısı için de yüksek puan alırken, derin doku masajından hemen sonra gelişmiş bir hareket aralığı fark edildiği görülür.

Derin doku masajı uygulaması esnasında en sert dokunuşlar, İsveç masajına benzetilse de bu masajdan daha sert bir masaj değildir. Masaj başlangıcında yumuşak dokunuşlarla önce kaslar ısıtılır ve sonrasında ileri tekniklere geçilmektedir. Dirsek, önkol, parmak eklemleri ve başparmak kullanarak kas liflerinin uzunluğu boyunca uygulanan derin kayma basıncı uygulama olarak yapılan sıyırma; bu tekniklerden biridir. Sürtünme ise gerginlikleri azaltmak ve doku liflerini tekrar hizalamak için kasa uygulanan basınç olarak yapılan bir ileri tekniktir. Uzman doktor kontrolü yapıldıktan sonra görevi alan masaj terapistleri; derin doku masajı sırasında parmak uçları, parmak eklemleri, eller, dirsekler ve kolları kullanabilmektedir. Derin doku masajı esnasında gergin bölgelerde çalışma yapılırken derin nefes almanız istenebilmektedir.

 

Daha fazla detaylı bilgi için whatsapp iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşın.
rox hotel spla instagram