logo
fiona-logo

Refleksoloji Ayak ve El Masajı

cbk-health-care-15

$60 /seans

Ankara Refleksoloji Ayak ve El Masajı

Halk arasında daha çok ayak masajı olarak bilinen refleksoloji masajı, destekleyici tedavi yöntemi olarak vücudun farklı bölgelerinde de uygulanabilir. Refleksoloji ayak ve el masajı uygulamasında, belli noktalara basınç uygulanır. Bu uygulama ile sinirlerin uyarılması sağlanır. Refleksoloji, teröpatik bir yöntem olduğu için uygulama yapılan kişinin rahatlamasını sağlar. CBK Health Care‘de Refleksoloji ayak ve el masajı ile kan akışı artırılır ve merkezi sinir sistemini güçlendirilir. Bu destekleyici tedavi yöntemini günümüzde hem pek çok hastalığın tedavisinde, hem de cerrahi operasyonların ardından iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla uygulanma olarak görebiliyoruz.

Tarihsel gelişimi 5000 yıl öncesine dayanmakta olan refleksoloji; ayak, el ve kulaklarda bulunan özel refleks noktalarına basınç uygulayarak bu noktalarla bağlantılı olan organ ve sistemlerin tedavi edilmesini amaçlayan bir yöntem olarak bilinmektedir. Refleksoloji ayak ve el masajı temellerini  ayakta bulunan bazı noktalarla organların bağı olduğunu keşfetmiş olan, aynı zamanda da el ve ayaklarda bulunan noktaları haritalandırmış olan fizyoterapist Eunice Ingham atmıştır. Günümüz alternatif tıp yöntemleri arasında giderek öne çıkmakta olan refleksoloji ayak ve el masajı uygulaması; nörolojik hastalıkların, ağrılar gibi fizyolojik rahatsızlıkların, cinsel rahatsızlıkların, anksiyete ve depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların tedavileri aşamasında tercih edilmektedir.

Refleksoloji Ayak ve El Masajı Fiyatları

Vücudumuzun el, ayak, kulak kısımlarında refleksoloji noktaları bulunur ve bu noktalar vücutta bulunan belli organlara, sistemlere ve kemiklere karşılık gelir. Refleksoloji ayak ve el masajı uygulamaları temel olarak bu organ ve sistemler üzerinde etki yaratabilmek amacıyla yapılır. Yapılması düşünülen refleksoloji ayak ve el masajı öncesinde uzman hekim tarafından uygulama yapılacak olan kişinin genel sağlık değerlendirmesini yapmalıdır. Her refleksoloji ayak ve el masajı uygulaması, kişiye has olarak planlanmalıdır. Bu masaj uygulamaları çeşitli farmakolojik tedavilere destek olmak amacıyla da yapılmakta olup tıbbı tedavilerin yanı sıra fizik tedavi ve rehabilitasyona yardımcı olması için de yapılır. Yapılan refleksoloji masajları sayesinde hem ağrıların azalması hem de egzersizlerin çok daha kolay yapılması sağlanabilmektedir. Refleksoloji ayak ve el masajı uygulaması ile uygulanan noktadan geçen sinirlere etki olarak yapılırken beyin, akciğer ve karaciğer gibi iç organların, kas ve iskelet sisteminin ve endokrin bezlerinin sinir uçlarının da ayakların farklı bölümlerinde yer alması sebebiyle o bölgelere de etkisi olur. Refleksoloji ayak ve el masajı uygulaması yalnızca hastalıkların tedavisinde değil sağlığını korumak amacıyla da yapılan bir alternatif yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Daha fazla detaylı bilgi için whatsapp iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Refleksoloji Ayak ve El Masajı

Refleksoloji Ayak ve El Masajı hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşın.
rox hotel spla instagram