logo
fiona-logo

Selülit Masajı

cbk-health-care-10

$60 /seans

Ankara Selülit Masajı

Özellikle kadınlar için daha hoş ve çekici görünmek önemlidir. Bunun önündeki önemli engellerden biri ise selülit gösterilebilir. Özellikle vücudun karın, kalça, arka ve uyluk çevresinde biriken selülitlerden kurtulmak isteyebilirler. Bunun için ise alternatif bir yol olarak selülit masajı uygulamasına yönelebilirler. Bu masaj tekniği ile belirtilen bölgelerde birikmiş olan selüliti azaltmak, selülit görünümünü tedavi etmek mümkün olabilmektedir. Daha çok vücudun karın, kalça, arka ve uyluk çevresi bölgelerinde birikmiş selüliti azaltmak ve yok etmek konusunda etkili olan cerrahi gerektirmeden çözüm sunan selülit masajını cildi daha sağlıklı bir hale getirmek amacıyla da yaptırabilirsiniz. CBK Health Care‘de yaptıracağınız selülit masajı ile vücuttaki kan ve lenf dolaşımını iyileştirecek, dokulardaki oksijen düzeyini yükseltecek ve zararlı toksin maddelerden arınacaksınız.

Selülit Masajı Fiyatları

Her ne kadar görünüme etkisi olarak bilinen ve deri altındaki yağ hücrelerinin düzensiz, çok fazla birikmesi olarak dıştan bilinen selülit; vücutta ilgili alanlarda kan dolaşımın bozulması sonucu oluşmaktadır. Bir cilt problemi olan selülit, sorun olan bölgelerde yağ oranında yaşanan yükseklikle oluşur. Ayrıca bu yağ hücrelerinde bulunan bileşenlerinde sayısı ve boyutu zamanla artış göstermektedir. Selülit görülen bu bölgelerin cilt yüzeyinde deformasyonlar oluşur ve hormonlara da olumsuz etkileri ortaya çıkabilir. Tedbir olarak cerrahi bir müdahale olmadan selülit masajı uygulamasını kullanabilirsiniz.

Selülit masajı için “dolaşım masajı” ve “lenfatik drenaj masajı” adı verilen iki teknikten söz edilebilir. Dolaşım masajı, selülit oluşan bölgede bulanan cilt altındaki kan dolaşımı harekete geçirme ve o bölgedeki dokunun canlandırma esasına dayanır. Dolaşım masaj tekniği uygulaması aşamasında; kanın, karın alt bölgesinden göğüs bölgesine doğru akışını sağlamak ve bazı bölgelere parmakla basınç uygulamasıyla lenf sıvısı tazelenmesi esas olmaktadır. Lenfatik drenaj masajı ise lenf bezlerine masaj uygulanarak kan dolaşımı hızlandırma esasına dayanmaktadır. Bu teknik sayesinde vücutta bulunan ödem ve toksik maddelerin dışarı atılması da sağlanmış olur.

Her ne kadar zaman içerisinde oluşumu kaçınılmaz olabilen selülit için yapılacak olan egzersizler çözüm oluştursa da, oluşan selüliti tamamen ortadan kaldırmada etkisi olmamaktadır. Yapılacak olan selülit masajı sayesinde sorunlu bölgede yer alan selülitli görünümü tamamen yok edilmekte ve vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesine yardımcı olunmaktadır.

Daha fazla detaylı bilgi için whatsapp iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Selülit Masajı

Selülit Masajı hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşın.
rox hotel spla instagram