logo
fiona-logo

Sporcu Masajı

cbk-health-care-12

$60 /seans

Ankara Sporcu Masajı

Sporcular yapmış olduğu faaliyetlerden ötürü yaralanmalara en fazla maruz kalabilecek topluluktur. Onların vücutlarının bu durumlar karşısında daha dirençli olmasını, vücutlarını hazır tutmayı ve faaliyetleri sonrasında da rahatlamasını sağlayacak olan ise sporcu masajı olmaktadır. Sporcularda ortaya çıkabilecek olan yaralanmaların önüne geçmek, vücudunu hazır hale getirmek ve en iyi durumda tutmayı sağlamak için CBK Health Care‘de sporcu masajı yapılır. Aynı zamanda yapılan sporcu masajı ile idmanın yorgunluğu alınmaya ve yaralanmalardan kurtarmaya yardımcı olmaya çalışılır. Kasların daha hazır olması, yorgunluğun giderilmesi, gevşeme ve rahatlama için sporcularda bu uygulama önerilmektedir.

Sporcu masajı; aktivite öncesi masaj, aktivite sonrası masaj ve bakım masajı olarak üç farklı şekilde uygulanabilmektedir. Uzmanı tarafından yapılacak olan bu sporcu masajlarında, her tür için farklı masaj teknikleri kullanılmaktadır. Sporcu masajı uygulaması aşamasında basınç ve hız, uygulamanın yapılacağı göre farklılık gösterebilmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılması gereken sporcu masajı olan öfrelaj, avuçlar ya da baş parmaklarla uygulanabilen hafif bir vurma şekli olarak ifade edilebilir. Bu uygulama ile kasa kan akışını artırma amaçlanır. Petrisaj ise iki elin de kası tutup sıkıştırmasına dayanan iki elle yapılan bir yoğurma türü olarak gerilmiş kas demetlerini gevşetme amacıyla yapılır. Sporcu masajı tekniklerinden biri olan kupalama terapisi ise ellerin kupa şekline getirilip kaslara vurulmasın biçimindedir. Bu uygulama ile deri uyarılır ve kasların uyuşmasına yardım edilerek büzülmeleri sağlanır.

Sporcu Masajı Fiyatları

Genel olarak sporcu masajı seansının uzunluğu 30-60 dakika süresinde olur. Başarılı bir spor masajı terapistinin, istenilen maksimum sonucu alabilmesi için farklı teknikleri birleştirebilmesi gerekir. Aktivite öncesi yapılacak olan masajda; kasları uyarmak ve ısıtmak için hızlı öfrelaj, kasların kolayca hareket etmesi ve kas gerilimini azaltmak için de petrisaj teknikleri uygulanmalıdır. Uzman tarafından yapılacak olan sporcu masajı için spordan spora değişiklik göstermiş olsa da, bacak ve bel kasları bu tip masajın hedefinde yer almaktadır.

Güvenli ve etkili bir sporcu masajı sayesinde; sporcuların sakatlıkları azaltır, kasları rahatlatılabilir, yaşanabilecek şişkinlik  gibi sorunların önüne geçilebilir. Sporcu masajı uzmanı tarafından daha çok profesyonel sporcular veya spor yapan kişilere yapılır.

Daha fazla detaylı bilgi için whatsapp iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sporcu Masajı

Sporcu Masajı hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşın.
rox hotel spla instagram